top of page

Про нас

Наш садочок – велика країна,

А серце країни – маленька дитина!

Вирує й кипить тут постійно життя

Бо діти – це світле для нас майбуття!

4.jpg

Дитсадок "Лелека"

   Садочок працює за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та програмами для дітей із вадами мови та вадами зору. Метою роботи колективу є забезпечення цілісного розвитку дитини, розвиток її творчої спрямованості, розкриття потенційних можливостей.

   В садочку функціонує 9 груп: одна група для дітей раннього віку, одна молодша група, одна середня група, дві старших групи, дві групи для дітей, що мають вади зору і дві групи для дітей, що мають вади мови.  В садочку працюють кваліфіковані спеціалісти – логопеди, тифлопедагоги, медсестра-ортоптист, які проводять корекційну роботу з дітьми.

   Створено гарні умови для дітей: затишні, естетично оформлені групи, сучасні меблі та декорації, гарне предметно-розвивальне середовище, дидактичні матеріали. Педагоги розуміють, що для життя та розвитку перш за все потрібно здоров’я і працюють над цим. В закладі створено умови для забезпечення оптимального рухового режиму: актова зала, спортивний та ігрові майданчики, фізкультурні куточки в усіх вікових групах, обладнання для загартування. Щоденно відводиться достатньо часу на різні види рухової активності дітей (ранкова гімнастика, хореографічні, фізкультурні,    музичні заняття, дитячий туризм, рухливі ігри, фізкультхвилинки).

   В дошкільному закладі функціонує  3  спеціалізованих  групи: 2 - для дітей з порушеннями зору та  1- з порушеннями мовленнєвого розвитку. Офіційною підставою для зарахування дитини до спеціалізованої групи є висновок інклюзивно-ресурсного центру після встановлення діагнозу: порушення мовленнєвого розвитку, порушення функцій зору.

   Наповнення за нормою вище вказаних груп складає 12-15 дітей. За фактом наповнюваність дітьми від 18 до 20 вихованців.

   З дітьми крім досвідчених вихователів працюють вчителі-логопеди, вчителі-тифлопедагоги,  медсестра-ортоптист, музичні керівники.

   Навчання дітей організовано таким чином: вчителями-логопедами та вчителями-тифлопедагогами проводяться підгрупові заняття з дітьми та щоденна індивідуальна робота, один день на тиждень присвячується співпраці з батьками.

   Вихователі щоденно проводять підгрупові заняття за розкладом, в другій половині дня проводяться корекційні заняття за завданнями вчителя-логопеда, вчителя-тифлопедагога.

   Музичні заняття проводяться два рази на тиждень. Фізкультурні заняття проводяться п’ять разів на тиждень з пріоритетом завдань з логічним навантаженням.

   Щоп’ятниці  батьки отримують завдання, які пропонує вчитель-логопед для занять з дітьми в домашніх умовах.

   Окрім того, особлива увага приділяється створенню відповідних санітарно-гігієнічних умов та наочних посібників, ігор та іграшок.

 

   Вчителі-тифлопедагоги: Ласкіна Валентина Володимирівна

                                           Ляміна Ольга Петрівна

   Робота з дітьми, які мають порушення зору спрямована на:

     -  забезпечення всебічного розвитку розумових та фізичних здібностей дітей;

  - відновлення первинно порушених  функцій зору та компенсаторних  способів сприймання.

 Водночас дітей навчають берегти свій зір, контролювати зорове навантаження та самостійно виконувати розвантажувальні профілактичні вправи для очей.

 

   Вчитель-логопед: Дорошенко Алла Віталіївна

   Пріоритетними завданнями логопедичної корекції є:

   -  подолання порушень усного та письмового мовлення;
   -  розвиток усіх видів мовленнєвої діяльності;
  -  формування фонетико - фонематичної, лексико - граматичної сторін мови, зв'язного мовлення;
   -   формування комунікативних умінь;
   -   розвиток мовленнєвої, загальної та дрібної моторики;
- вироблення навичок свідомого сприймання та розуміння зверненого мовлення;
   - розвиток просодичної сторони мовлення( темп, ритм, тембр, сила голосу;
   - розвиток психічних процесів (пам’яті, мислення, уваги).


  Завдяки цікавим технологіям у навчанні та вихованні діти «розкриваються» психологічно, починають розуміти свою унікальність у властивих їм здібностях, почуваються значущими й рівноцінними особистостями.

Події:
 
bottom of page